Podświetlane półki szklane – cz.1

Uuuuuuu, nie było nas długo.
Wróciliśmy! W nowej odsłonie strony i sklepu, i mamy dla was pomysły na podświetlane półki szklane!

Dzisiaj – wykorzystanie samonośnych półek szklanych podświetlanych taśmami LED. Zobaczcie jak świetnie wyglądają. Białe, kolorowe, a może RGB? Salon, kuchnia, łazienka, hall, sklep, restauracja czy salon kosmetyczny!

Półki te można znacznie obciążyć, nawet do 50kg przy użyciu np. profilu PS-10! Książki, sprzęt audio, pełne butelki, …

Elegancko wyglądają i ładnie eksponują przedmioty.

półki szklane LED | inspiracje LED

półki szklane LED | inspiracje LED

A tu trochę inspiracji z naszych realizacji:

A teraz coś z uwag technicznych.

Grubość szkła (a co za tym idzie – profilu), dobrze dobrać nie tylko pod przedmioty, które będą na półce eksponowane, ale i pod względem estetycznym. Cieniutkie 6mm, eleganckie 8mm czy solidne 10mm szkło. Każde trochę inaczej się prezentuje, smuga światła jest większa bądź mniejsza, a i profile mają różne wymiary.

Rodzaj szkła. Żeby uzyskać świecącą równo krawędź półka szklana musi zostać wypiaskowana na trzech krawędziach (po za tą, która wchodzi w profil), aby uzyskać efekt całej świecącej półki – piaskujemy całe szkło razem z krawędziami. Taką usługę możemy bezproblemu uzyskać u szklarza. Należy pamiętać, że im głębsza półka, tym słabiej będzie rozchodziło się światło – przy głębokości 45-50cm, przednia część szkła będzie słabiej świecić, niż ta przy samym profilu.

Zazwyczaj do podświetlenia szkła używa się taśmy LED 3528 300LED/5mb, IP20. Jest to optymalna i tania wersja. Przy głębszych półkach warto zakupić mocniejszą taśmę, np. 5050 300LED/5mb.

Należy pamiętać, że potrzebny jest do taśm LED zasilacz. Dobrze też przewidzieć gdzieś włącznik – z pilota, ścienny, a może na klaśnięcie 😀

W sklepie mamy dla was promocję! Do profili do półek szklanych PS-6, PS-8 i PS-10 dorzucamy taśmę LED 3528 GRATIS! O całej akcji przeczytacie tutaj => klik.

Źródło zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5

Kategorie : Poradnik